24-latek napadł na lokal z automatami w Lublińcu

48 691753 g

Redakcja

27 stycznia 2022

Policjanci z wydziału prewencji lublinieckiej komendy zatrzymali 24-latka, który napadł na lokal z automatami. Mężczyzna siłowo wtargnął do punktu na terenie Lublińca i próbował skraść znajdujące się tam pieniądze. Za usiłowanie rozboju grozi mu kara do 12 lat więzienia.

W poniedziałek 24 stycznia policjanci patrolujący ulice Lublińca zatrzymali 24-latka, który miał wtargnąć do jednego z lokali na terenie Lublińca z zamiarem kradzieży pieniędzy.

Z pierwszych ustaleń wynika, że mężczyzna odepchnął otwierającą punkt handlowy pracownicę i wdarł się do środka. Jednak w lokalu nie znalazł żadnych pieniędzy, wobec czego zniszczył część wyposażenia, a następnie uciekł przez okno.

Na szczęście zaatakowanej kobiecie udało się włączyć alarm napadowy, który usłyszeli przejeżdżający obok stróże prawa. Policjanci, widząc uciekającego mężczyznę, po krótkim pościgu zatrzymali go.

Zatrzymany mieszkaniec gminy Ciasna noc spędził w policyjnym areszcie, a następnie usłyszał zarzut usiłowania rozboju, za który grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. To jednak nie koniec historii. Wykonując czynności w lokalu, w którym doszło do napadu, mundurowi zauważyli cztery automaty służące do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Maszyny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy służby celno-skarbowej.

 

Źródło: KPP w Lublińcu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3