23-latek z Rudy Śląskiej dusił kobietę. Padły strzały!

61 742373
Kastelik

Szymon Kastelik

24 stycznia, 2023

Do dramatycznej akcji doszło w Tarnowskich Górach. Jeden z policjantów użył broni palnej, żeby ratować życie 36-letniej kobiety. 

Do dramatu doszło na osiedlu „Sielanka” w Tarnowskich Górach. Policja otrzymała zgłoszenie od osoby, która w jednym z domów szeregowych usłyszała wołanie na pomoc. Na miejsce udało się w sumie czterech policjantów. 

Funkcjonariusze zobaczyli przez okno na parterze, że na podłodze leży kobieta bez oznak życia. Próbowali sforsować drzwi i okna, ale były one odporna na uderzenia. W końcu jeden z policjantów użył broni palnej i strzelił w szybę. Policjanci weszli do środka. Sprawdzili stan kobiety, u której nie wyczuli funkcji życiowych. W budynku przebywał też 23-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Na widok policjantów próbował uciec, ale wpadł na pozostałych policjantów, którzy zabezpieczyli budynek.

W tym samym czasie policjanci walczyli o życie 36-letniej mieszkanki województwa lubelskiego. Na przemian, przez kilkanaście minut, prowadzili czynności ratunkowe, które przyniosły efekt. Kobieta odzyskała funkcje życiowe i trafiła w ręce ratowników pogotowia, którzy przetransportowali ją do szpitala.

36-letnia kobieta od kilku miesięcy mieszkała w Tarnowskich Górach. Jej znajomy, 23-latek z Rudy Śląskiej, został zatrzymany. - Jak ustalili mundurowi, w trakcie awantury mężczyzna dusił kobietę, czego efektem było zatrzymanie u niej krążenia. Na miejscu pracowali tarnogórscy śledczy i technik kryminalistyki, którzy pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady przestępstwa. Dzięki zebranemu przez policjantów materiałowi dowodowemu, mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa 36-letniej kobiety. Decyzją sądu trafił już do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wyrok. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić nawet dożywotnia kara więzienia - informuje KPP w Tarnowskich Górach. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.1µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3