23-latek miał znęcał się nad swoimi rodzicami oraz rodzeństwem

60 793127

Redakcja

5 stycznia, 2024

23-latek ze Świętochłowic jest podejrzany o znęcanie się nad swoimi rodzicami oraz rodzeństwem. Został objęty zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Policja interweniowała w jednym z mieszkań na terenie Świętochłowic, w którym mieszka rodzina objęta procedurą niebieskiej karty. Na miejscu zastali roztrzęsionych matkę, ojca i trójkę rodzeństwa. 

- 23-letni syn od ponad pół roku znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad całą rodziną. W dniu interwencji wywołał awanturę i zaczął wyzywać wszystkich członków rodziny. Kiedy oprawca zaczął stosować wobec matki rękoczyny, w jej obronie stanął ojciec i jeden z braci. Obezwładnili go do czasu przyjazdu mundurowych - relacjonuje świętochłowicka komenda.

W minioną środę 23-latek został doprowadzony do chorzowskiej prokuratury. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad rodzicami oraz rodzeństwem. Na czas trwania postępowania karnego świętochłowiczanin został objęty zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Mężczyzna został ponadto objęty policyjnym dozorem. Grozi mu też kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3