21-latek próbował zabić swoją mamę

45 719502

Redakcja

8 sierpnia, 2022

21-latek z Jastrzębia-Zdroju usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojej matki. Mężczyzna zaatakował kobietę nożem.

W nocy ze środy na czwartek około godziny 2:00 policjanci z Jastrzębia-Zdroju odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem. Przerażeni sąsiedzi, słysząc wołanie o pomoc, zadzwonili na numer alarmowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy w mieszkaniu na kanapie zastali ranną kobietę.

Mundurowi pomogli udzielać pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego. Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala”

podała KMP w Jastrzębiu-Zdroju. 

Jak informuje policja, wstępne ustalenia wskazują na to, że napastnik podszedł do śpiącej matki i zaatakował ją poprzez wielokrotnie ugodzenie nożem, po czym uciekł z mieszkania.

Kilka minut później do budynku jastrzębskiej jednostki wszedł młody mężczyzna, który trzymał w ręce nóż i powiedział, że zabił matkę.

Dyżurny wraz z zastępcą dyżurnego błyskawicznie zareagowali i wytrącili mężczyźnie z ręki nóż, obezwładnili go i założyli mu kajdanki. Zatrzymany był agresywny, nie wykonywał poleceń oraz próbował uciec. Grozi mu nie miej, niż 8 lat więzienia.

W piątek Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

45 719501

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.2µg/m3 PM2.5: 29.2µg/m3