200 tysięcy drzew od grupy Tauron

Hd wallpaper g6402e1e99 1920

Redakcja

31 grudnia, 2022

Ponad 30 hektarów obszarów leśnych obsadził TAURON wraz z Lasami Państwowymi blisko 200 tysiącami drzew na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce. We wspólnej akcji posadzono drzewa, które mogą pochłaniać rocznie nawet blisko 1400 ton CO2 i tym samym zrównoważyć emisję 400 tysięcznego miasta.

Akcja TAURONA została przeprowadzona w ramach projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych, realizowanego przez Lasy Państwowe, którego celem jest wsparcie prac mających na celu zwiększenie absorbcji dwutlenku węgla z atmosfery przez lasy.

– Przyspieszamy Zielony Zwrot, a jednocześnie aktywnie angażujemy się w działania wspierające środowisko naturalne regionów, w których mieszkają nasi klienci, takie jak te z Lasami Państwowymi – komentuje prezes grupy Tauron, Paweł Skrzeszek..

Polskie lasy wzbogaciły się o nowe sosny, dęby, buki, świerki, jawory, olchy i modrzewie. Drzewa posadzono w nadleśnictwach Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Koszęcin, Olesno, Głogów i Lądek-Zdrój.

Projekt Leśnych Gospodarstw Węglowych zakłada, że poprzez modyfikację standardowej zrównoważonej gospodarki leśnej możemy sprawić, by dany fragment lasu pochłonął jeszcze więcej CO2 niż to już robi. Biorąc pod uwagę, jak wiele mamy lasów w Polsce i że stale ich przybywa, takie działania zastosowane w szerszej skali mogłyby wpłynąć korzystnie na ogólny bilans węglamówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych. 

We wsparcie odnowienia lasów angażują się również klienci poprzez korzystanie z produktu TAURONA pn. Prąd EKO + Las, w ramach którego, każdy klient przyczynia się nie tylko do posadzenia kolejnych drzew, ale i kupuje energię pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. O tym jak ważną rolę pełni las w środowisku naturalnym klienci TAURONA dowiadują się również podczas cyklu Leśne Warsztaty TAURONA i organizowanych w jego ramach edukacyjnych leśnych wędrówek.

materiał prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.7µg/m3