20 punktów karnych w ciągu dwóch godzin na jednej ulicy. Piratka drogowa ukarana wysokimi mandatami

Mandat za przekroczenie predkosci

Redakcja

14 marca 2024

13 marca policjanci z Mysłowic prowadzili akcję "Prędkość". W ciągu zaledwie dwóch godzin, dwa różne patrole zatrzymały do kontroli drogowej tą samą kierującą za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Kobieta została ukarana mandatami karnymi na łączną kwotę 2600 zł i 20 punktami karnymi.

Na ulicy Konopnickiej, gdzie obowiązuje strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h, dwa różne patrole w ciągu dwóch godzin zatrzymały do kontroli tę samą kobietę. 

Mieszkanka Chorzowa tuż po 8.00 przekroczyła dopuszczalną prędkość o 46 km/h. Za to wykroczenie, zgodnie z taryfikatorem, stróże prawa ukarali ją mandatem karnym w wysokości 1000 złotych i 11 punktami karnymi - relacjonuje policja. 

Kierująca audi nie wyciągnęła najwyraźniej żadnych wniosków ze swojego postępowania. 

Dwie godziny później, inny patrol zatrzymał ją ponownie. Kobieta jechała ulicą Konopnickiej z jeszcze większą niż poprzednio prędkością, tj. 64 km/h. Z uwagi na fakt, że było to kolejne rażące przekroczenie prędkości przez 41-latkę, policjanci nałożyli na nią mandat karny w wysokości 1600 złotych i 9 punktów karnych - podała KMP w Mysłowicach. 

W trakcie całej akcji "Prędkość", mundurowi odnotowali łącznie 61 przypadków, w których kierujący zbyt mocno naciskały na gaz.

powiązane artykuły:

Przekroczenie predkosci
Lokalne 10 stycznia 2024

Policjanci grupy „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej komendy zatrzymali ki

32 52524
Lokalne 3 września 2019

Za ten pośpiech będzie musiał jednak słono zapłacić. W terenie zabudowanym w miejscowości Niewiesze,

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3