2 obywatelki Turkmenistanu nielegalnie przebywały w Częstochowie

Sg

Redakcja

19 sierpnia, 2023

Dwie kobiety z Turkmenistanu nielegalnie przebywały na terenie Polski. Zostały skontrolowane w Częstochowie. Otrzymały nakaz opuszczenia naszego kraju. 

Funkcjonariusze Grupy Zamiejscowej Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach przeprowadzili 16 sierpnia w Częstochowie kontrolę  legalności pobytu wobec dwóch cudzoziemek z Turkmenistanu. 

- Kobiety w wieku 25 i 26 lat przedstawiły funkcjonariuszom do kontroli swoje oryginalne paszporty wydane przez władze Turkmenistanu. Mundurowi ustalili, że Turkmenki w sierpniu 2022 roku wjechały na terytorium państw Strefy Schengen z Ukrainy na terytorium Węgier, następnie od razu przyjechały do Polski. Obie złożyły wnioski o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy (w marcu 2023 r. do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, a w czerwcu 2023 r. do Wojewody Śląskiego) - informuje śląska straż graniczna

Kobiety złożyły wnioski o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy w trakcie ich nielegalnego pobytu w Polsce. Ich dokumenty miały braki formalne.  Komendant PSG w Katowicach-Pyrzowicach wydał im decyzje administracyjne o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu w terminie 20 dni, równocześnie ustalając okres zakazu ponownego wjazdu na terytorium Polski i krajów obszaru Schengen na okres 1 roku. Ponadto obie zostały ukarane mandatem w wysokości 100 zł.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3