2 miliony dla ROD-ów w województwie śląskim

Rody

Redakcja

28 marca 2024

47 Rodzinnych Ogrodów Działkowych otrzymało 2 miliony złotych w kolejnej odsłonie konkursu marszałka województwa śląskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzebne remonty i inwestycje. 

Symboliczne czeki wręczono 26 marca w Gmachu Sejmu Śląskiego. Program jest inicjatywą marszałka Jakuba Chełstowskiego. W uroczystości uczestniczyli: marszałek Jakub Chełstowski, członek zarządu województwa Grzegorz Boski, przewodniczący Sejmiku Mirosław Mazur, wiceprzewodnicząca Sejmiku Urszula Koszutska oraz radni Sejmiku, Alina Nowak, Alina Bednarz, Katarzyna Stachowicz, Grzegorz Wolnik i Marek Bieniek.

- Konkurs z każdą edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i popularnością, o czym świadczy ilość złożonych wniosków. Dzięki tym środkom te miejsca nie tylko wypięknieją, ale pozwolą zrealizować pomysły, na które dotąd często nie było środków. Mam nadzieję, że konkursy wspierające działkowców będę nadal kontynuowane, bo doświadczenie pokazało, że są one po prostu społecznie ważne i przydatne – powiedział marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Dofinansowanie do jednego zadania realizowanego na terenie jednego Rodzinnego Ogrodu Działkowego wynosi 65 tys. zł. Dostępne środki w ramach naboru można przeznaczyć na: prace budowlane, modernizację alei i dróg ogrodowych wraz z odwodnieniem, melioracje w rozumieniu art.195 i art.197 ustawy Prawo wodne, zbiorniki wody deszczowej, znajdujące się na terenie rodzinnego ogrodu działkowego, na terenie ogólnym, przeznaczonych do wspólnego użytkowania przez osoby korzystające z działek oraz służące do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Rodzinnego Ogrodu Działkowego.

fot. Andrzej Grygiel / UMWS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3