19-latek wsiadł za kółko mimo zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki

60 673451

Redakcja

18 września 2021

Nawet 3 lata za kratami grozi młodemu mieszkańcowi Rudy Śląskiej, przy którym mundurowi znaleźli narkotyki w trakcie kontroli drogowej. Okazało się też, że kierowca posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na domiar złego samochód, którym podróżował, nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. 19-latek prawdopodobnie prowadził też pojazd pod wpływem narkotyków, za co grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Kilka dni temu, podczas patrolowania ulicy Metalowców stróże prawa ze świętochłowickiej komendy zauważyli citroena. Kierujący na widok policjantów przyspieszył. Mundurowi postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 19-letni rudzianin. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych bazach danych, mundurowi zauważyli, że jest on wyraźnie pobudzony i zdenerwowany sytuacją. Miał szkliste oczy i powiększone źrenice.

Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenie stróżów prawa, że może on być pod wpływem narkotyków, jak również posiadać je przy sobie lub w pojeździe. W trakcie przeszukania, stróże prawa znaleźli przy nim oraz w samochodzie blisko 50 porcji dilerskich amfetaminy oraz marihuanę. Narkotyki mężczyzna ukrył w spodniach oraz w paczce po papierosach. W związku z podejrzeniem, że 19-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, mężczyznę czekają kolejne zarzuty. Jednak to nie koniec „narkotykowej” historii. Podczas przeszukania jego mieszkania, kryminalni znaleźli kolejne woreczki z marihuaną, której łącznie miał blisko 9 gramów.

Ponadto podczas kontroli okazało się, że citroen, którym podróżuje nie posiada aktualnego ubezpieczenia OC. Obecnie maksymalna kara za brak polisy OC w przypadku samochodu osobowego wynosi 5600 złotych. To jednak nie koniec kłopotów mieszkańca Rudy Śląskiej. 19-latek wsiadł za kierownicę pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów, co przyczyni się do podniesienia wymiaru kary.

Mężczyzna usłyszał na razie dwa zarzuty posiadania substancji niedozwolonych. Grozi mu kara do 3 lat za kratami. Świętochłowiccy śledczy zbierają materiały do potwierdzenia nowych zarzutów, co może przyczynić się do podniesienia wymiaru kary.

źródło: śląska policja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.6µg/m3 PM2.5: 18.2µg/m3