19. edycja Silesia Półmaratonu - nowy termin, nowe miejsce

Silesia Półmaraton

Redakcja

21 stycznia, 2024

Wyczekiwana przez wielu biegaczy zmiana terminu stała się faktem. Dziś już nie będzie wymówek i każdy maratończyk, który miał dylemat czy startować na królewskim dystansie, czy wybrać półmaraton będzie mógł pobiec na obu tych dystansach. 1 maja wystartuje 19. edycja Silesia Półmaratonu a jesienny Silesia Marathon zaprasza jak zawszę w pierwszą niedzielę października.

„Dziś już niewiele osób pamięta, ale organizowaliśmy już wcześniej biegi w osobnych terminach. Dziś wracamy na wiosenny start do Katowic, gdzie 19 lat temu powstał nasz półmaraton – wówczas pod nazwą Półmaraton 4energy. 1 maja wystartujemy i finiszować będziemy w katowickiej Strefie Kultury miejscu, które jeszcze nie gościło tak dużego wydarzenia sportu masowego. Moim zdaniem tak wyjątkowe miejsce zasługuje na wydarzenie sportowe które pokaże urodę i funkcjonalność tej cześć miasta, gdzie w nowoczesny sposób łączy się historia regionu w postaci katowickiego Spodka czy szybu „Warszawa”, pozostałości po kopalni Katowice z najnowszymi budynkami Międzynarodowego Centrum Kongresowego czy sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR). Dziś obserwujemy niezwykłą transformację, wspartą przez fundusze europejskie i warto o tym przypomnieć przy okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej” mówi Bohdan Witwicki, dyrektor biegu.

Trasa półmaratonu prowadzić wytyczona została ulicami stolicy regionu. Zawodnicy pobiegną między innymi przez osiedle Ignacego Paderewskiego, katowicką Dolinę Trzech Stawów. Nie zabraknie „kultowego” Nikiszowca skąd wrócą do centrum Katowic.

„Trasa poprowadzona jest w dużej części w śladzie biegu maratońskiego. Jej profil jest dużo bardziej łagodny niż dotychczasowa trasa półmaratonu. Spodziewamy się wielu życiowych rekordów” dodaje Witwicki.

Razem z Silesia Półmaratonem wystartuje Bieg Bohaterów. To ciepło odbierane wydarzenie, w którym wystartować może każdy – bez względu na wiek z uwagi na krótki, 5 kilometrowy dystans. 4. edycja Biegu Bohaterów to okazja by przeżyć sportowe emocje, ale szansa by upamiętnić 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

Zapisy na oba biegi wystartowały 18 stycznia, a bez dodatkowej opłaty, w pakiecie startowym znajdą się wyjątkowe koszulki biegowe nawiązujące swoimi barwami do kolorów Województwa Śląskiego, ale i Unii Europejskiej.

Warto podjąć wyzwanie już dziś i datę 1 maja oznaczyć w biegowym kalendarzu.

powiązane artykuły:

Policjant na podium Silesia Maratonu
Lokalne 13 października, 2020

Sierżant Paweł Wylężek z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach uczestniczył w tegorocznej edycji S

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3