18-letni chuligan zatrzymany. Lista przestępstw jest długa

50 773035

Redakcja

28 sierpnia 2023

18-latek z Łazisk Górnych zamiast na studia, może trafić do więzienia. Dobrze znany policji, dopuścił się kolejnych przestępstw. 

W ubiegły, tygodniu do komisariatu w Łaziskach Górnych przyszedł 22-letni mężczyzna. Poinformował dyżurnego, że znany mu 18-latek ukradł złoty łańcuszek. Młodociany przestępca groził też 22-latkowi 

- Dobrze znany kryminalnym 18-latek, który miał już na swoim koncie uszkodzenie ciała innego mężczyzny, po kilku dniach został zatrzymany. W trakcie wykonywanych czynności kryminalni ustalili, że ma on związek z przestępczością narkotykową - relacjonuje policja.

W wynajmowanym mieszkaniu 18-latek uprawiał konopie i miał pół kilograma marihuany. Ponadto posiadał urządzenia do wytwarzania substancji psychotropowych. 

25 sierpnia nastolatek został przesłuchany i usłyszał zarzuty karne: uszkodzenia ciała w chuligance, kradzieży rozbójnicze, posiadania środków odurzających, nielegalnej uprawy oraz posiadania urządzeń przeznaczonych do produkcji narkotyków. Na wniosek śledczych, decyzją miejscowego sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3