1500 zł mandatu i 15 punktów za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

47 726654 g

Redakcja

29 września, 2022

Stróże prawa z kłobuckiej drogówki zatrzymali kierowcę toyoty, który na ul. Kłobuckiej w Gruszewni wyprzedzał inne pojazdy na oznakowanym przejściu dla pieszych. 36-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Dodatkowo na konto mężczyzny trafiło 15 punktów karnych.

Kolejny kierowca mógł już przekonać się jak działa nowy taryfikator w praktyce. Policjanci z kłobuckiej drogówki wspomagani przez Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli pojazd rejestrujący wykroczenia, kontrolowali ruch na terenie powiatu, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. W czasie akcji stróże prawa zatrzymali kierowcę toyoty, któremu tak się spieszyło, że na ul. Kłobuckiej w Gruszewni wyprzedzał inne pojazdy na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Niebezpieczny manewr kierowcy został zarejestrowany przez RSD, tak by mężczyzna mógł zobaczyć siebie na filmie. Raczej nie wróży mu to hollywoodzkiej kariery, bo za popełnione wykroczenie 36-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Dodatkowo na konto mężczyzny trafiło 15 punktów karnych.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.2µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3