1,5 roczny chłopczyk zatrzaśnięty w samochodzie. Pomogli jastrzębscy policjanci

Jhgtrghjnhb

Redakcja

13 maja 2022

Jastrzębscy policjanci pomogli rodzicom, którym zatrzasnęły się drzwi samochodu. Wewnątrz znajdowało się ich 1,5-roczne dziecko. Ponieważ auto stało w nasłonecznionym miejscu, mundurowi błyskawicznie podjęli decyzję i wybili szybę w drzwiach pojazdu, a następnie wydostali dziecko.

O zatrzaśniętym w samochodzie małym chłopcu Policję powiadomili zatroskani rodzice. Kobieta na pomoc wezwała policjantów, ponieważ nie mogła wydostać z auta swojego 1,5-rocznego synka.

Tłumaczyła, że kluczyki do samochodu wpadły przypadkowo do wnętrza pojazdu, a drzwi się zatrzasnęły.

Mundurowi podjęli błyskawiczną decyzję i wybili szybę w przednich drzwiach, a następnie wydostali chłopczyka z wnętrza błyskawicznie nagrzewającego się pojazdu.

Pamiętajmy, wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3