15-letni kolarz został potrącony przez samochód. Jego klub zbiera pieniądze na nowy rower

Story 301575 1697092036

Redakcja

15 października, 2023

15-letni Bartek to młody kolarz, który ma wielkie marzenia. Jest zawodnikiem LK UKS Pszczyna. Uległ jednak wypadkowi, a jego rower został całkowicie zniszczony.

Do zdarzenia doszło 6 października. Bartek po lekcjach w szkole, korzystając z ładnej pogody, wsiadł na swój rower i rozpoczął trening. Niestety podczas przejazdy został potrącony przez samochód osobowy, którego kierowca miał wymusić pierwszeństwo.

- Do zdarzenia doszło około 16.30 w Łękawicy na ulicy Żywieckiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem Audi 74-latek, podczas skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku 15-letniemu rowerzyście, doprowadzając do zderzenia. W wyniku zdarzenia rowerzysta z obrażeniami ciała, śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego, został przetransportowany do szpitala. Jak ustalili policjanci, kierowca samochodu był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania - informuje policja w Żywcu.

Ranny Bartek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Doznał licznych obrażeń ciała, krwawienia do głowy w skutek upadku, złamany nadgarstek, złamana żuchwa, stłuczone płuca. Przeszedł dwie operacja i teraz wraca do zdrowia.

Jednak nie jego stan fizyczny jest największym problemem. Jak informuje klub, Bartek szybko wraca do sił, a jego młody i wysportowany organizm regeneruje się bez problemów. Kłopot stanowi rower, który został całkowicie zniszczony. Jeżeli Bartek chce kontynuować treningi po powrocie do całkowitej sprawności, potrzebuje nowego roweru.

- Chcemy pomóc Bartkowi, aby po powrocie do zdrowia mógł nadal realizować swoje marzenia i pasje. Niestety koszt roweru jest bardzo wysoki i sami nie jesteśmy w stanie go sfinansować - informuje klub Bartka, który zorganizował internetową zbiórkę pieniędzy. 

fot. LK UKS Pszczyna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.7µg/m3 PM2.5: 25.5µg/m3