Nagroda im. Profesora Józefa Pietera dla nauczycielki szkół muzycznych w Bytomiu i Katowicach

392871922 717293250438176 4918178246073970804 n

Redakcja

15 października, 2023

Halina Pospieszałowska została laureatką nagrody im. prof. Józefa Pietera. Uroczysta gala wręczenia nagrody odbyła się w Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, uhonorowano "najlepszego" nauczyciela w województwie śląskim. W Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, poznaliśmy laureatkę Nagrody im. prof. Józefa Pietera.

- Nagroda im. Profesora Józefa Pietera honoruje co roku wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim. Jest przyznawana osobom, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży; którzy skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów; są otwarci, tolerancyjni i sprawiedliwi. Prezentują tym samym postawę i wartości bliskie patronowi nagrody prof. Józefowi Pieterowi - informują organizatorzy.

W tym roku nagrodę otrzymała Halina Pospieszałowska – nauczycielka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu oraz w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, jedna z organizatorek Międzynarodowego Dnia Ziemi i Międzynarodowego Dnia Ekologii. Laureatce wręczono nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł, ufundowaną przez Fundację im. prof. Józefa Pietera.

fot. Uniwersytet Śląski / Matylda Klos


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.7µg/m3 PM2.5: 24.7µg/m3