15-latkowie okradli uczniów z zawierciańskiej szkoły. "Zdobycz" wyrzucili do Warty

65 779414

Redakcja

4 października, 2023

15-latkowie przyszli dwukrotnie do nieswojej szkoły i okradli uczniów. Część zdobytych w ten sposób rzeczy wyrzucili do Warty. 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie jednej ze szkół średnich w Zawierciu. Z plecaków trzech uczniów zniknęły telefony komórkowe o łącznej wartości 3,5 tys. złotych, a także 40 i dwie legitymacje szkolne.

Jak się okazało, złodzieje wrócili do tej samej szkoły dzień później. Dwaj 15-latkowie zostali zauważeni przez pracowników szkoły przy jednej ze szatni. Nie byli oni uczniami tej placówki. Chłopcy nie chcieli podać powodu swojej wizyty. Na miejsce przybył dzielnicowy, który ustalił, że  15-latkowie to uczniowie innej zawierciańskiej szkoły średniej, którzy wykorzystując odbywające się zawody sportowe, weszli do szatni hali sportowej. Byli tam też dzień wcześniej.

- Chwilę przed ujęciem nieletnich, na terenie szkoły doszło do kradzieży. Tym razem łupem padło prawie 90 , słuchawki bezprzewodowe i rogalik, które zostały znalezione przy jednym z chłopców. 15-latkowie przyznali, że to oni dzień wcześniej zabrali telefony komórkowe i pozostałe przedmioty. Wskazali też miejsce, gdzie wyrzucili telefony, których nie udało im się sprzedać w lombardzie. Policjanci kryminalni w korycie Warty odnaleźli porzucone fanty - informuje policja.

Nieletni zostali zatrzymani, o czym natychmiast powiadomiono ich opiekunów, a także sąd rodzinny, który teraz zadecyduje jakie środki zastosować wobec nieletnich sprawców czynów karalnych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 45.7µg/m3 PM2.5: 38.2µg/m3