W niedzielę po godz. 10 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 144 nowych przypadkach w woj. śląskim oraz 2 zgonach w szpitalach w Tychach oraz Raciborzu.
W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarł 65-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego, a w szpitalu w Raciborzu 84-letni mężczyzna, mieszkaniec Żywca - informuje WSSE w Katowicach.
Spośród najnowszych przypadków najwięcej zakażonych pochodzi z Żywca i powiatu żywieckiego (37), Jastrzębia-Zdroju (22), Dąbrowy-Górniczej (12), Katowic (7). Kilka zachorowań odnotowano również wśród mieszkańców Sosnowca, Żor i Zabrza (po 3) oraz po 1 m.in. w Raciborzu, Rybniku, Rudzie Śląskiej oraz Kłobucku. Chorzy pochodzą również z powiatów: wodzisławskiego, mikołowskiego, zawierciańskiego, pszczyńskiego. W sumie potwierdzonych przypadków w woj. śląskim jest 1417.