11 pomysłów na pełen atrakcji Dzień Dziecka

Dzien dziecka pomysly

Redakcja

31 maja 2024

W ciągu roku jest kilka ważnych dni, o których wszyscy pamiętamy. Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Warto pomyślęć o tym wcześniej i przygotować coś naprawdę ekstra. Nie trzeba wydawać fortuny. Dzieciaki wcale nie potrzebują drogich zabawek. Na pewno za to docenią nasz wysiłek w przygotowanie niezwykłego dnia. Może nawet niezapomnianego!

1.Czas na piknik

Kosz z ulubionymi słodyczami na łące lub w parku albo w lesie. A co w programie? Oczywiście turlanie się po trawie, gra w piłkę, obserwacja robali na ziemi i ptaków na niebie i drzewach.

2. Basen

Wygłupy w wodzie są niekwestionowaną frajdą, także dla tych większych dzieci. Dla małych dobrze wybrać basen z cieplejszą wodą. W aqua parkach starsi i młodsi znajdą coś dla siebie, łącznie ze zjeżdżalniami.

3. Ciasto

Koniecznie upieczmy pyszne owocowe ciasto lub takie z galaretką. Dzieciaki przepadają za słodyczami, a my możemy wykazać się kreatywnością i mieć tym samym sporo przyjemności jeśli wypiek nam się uda. A uda się na pewno tego dnia!

4.  Puszczanie latawców 

No tak, najpierw musimy te latawce wspólnie zrobić! A potem trochę przestrzeni, trochę wiatru i świetna zabawa gwarantowana.

5. Namiot w domu lub na trawie

Namiot rozbijamy we własnym ogrodzie lub u sąsiadów, dziadków.  Spanie w namiocie na materacach i w śpiworach zawsze jest atrakcją nawet dla starszych dzieci. A może do tego gotowanie na ognisku i zbieranie chrustu?

6.  Bal 

Cała oprawa zależy od nas, czy będzie to bal przebierańców czy inny tematyczny. A może zamek z kartonowych pudeł?  Jeśli zamek to przebranie za księżniczki i paziów będzie już proste. Nie zapomnijcie też o smoku!

7. Wycieczka do Muzeum 

Niektórym dzieciom przyjemność na pewno sprawi wycieczka do muzeum. Pokazy, wystawy. Historyczny świat w zasięgu ręki. O edukacji już nie wspominając.

8. Telegram

Trzeba go przygotować na sobotni poranek do łóżka lub podany do śniadania. A w nim specjalne życzenia od rodziców. I plan atrakcji na cały dzień. To musi zrobić na maluchu wrażenie.

9. Pokaz mody

Charakterystyczne ubrania, stare sukienki mamy, a także znoszone koszule taty i za duże szpilki. Do tego szminka i aparat fotograficzny, który to wszystko utrwali. Warto o tym pomyśleć.

10. Wycieczka po skarb

 Ukryjmy jakiś przedmiot, może prezent dla dziecka. A potem wyruszmy w poszukiwanie. Wspólne oczywiście. Najlepiej sprawdzi się jakiś zagajnik, łąka, lub przydomowy teren. Rodzice też szukają!

11. Ognisko lub grill

To atrakcja nie tylko dla dorosłych. Pieczenie kartofli w ognisku., czekanie aż kiełbaski spiekę się apetycznie na patyku – to jest to! Inwencja należy do Was.

powiązane artykuły:

Dzien dziecka katowice
Lokalne 30 maja 2024

Między 1 a 3 czerwca na terenie miasta będą odbywały się wydarzenia skierowane do najmłod

Dzien dziecka sosnowiec
Lokalne 21 maja 2024

Tegoroczny Tydzień Dziecka w Sosnowcu rozpocznie się już w niedzielę, 26 maja, a więc w D

Dzien dziecka w filharmoni slaskiej
Kultura 14 maja 2024

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na prezent dla Waszej pociechy, koniecznie sprezentujcie jej popo

Koleje slaskie dzien dziecka
Wiadomości 31 maja 2024

Dzień Dziecka w Kolejach Śląskich trwa cały rok – dzieci do czwartego roku życia zawsze jeżdżą po

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3