Zwiedzający Stadion Śląski byli w szoku. Co zrobiła Anita Włodarczyk?

20210918 PF MB019

Redakcja

19 września 2021

Anita Włodarczyk zrobiła niespodziankę osobom fotografującym się z Jej medalami wychodząc zza kurtyny, gdy mieli robioną sesję zdjęciową. Akcja odbyła się podczas sobotniego zwiedzania wystawy poświęconej lekkoatletce na Stadionie Śląskim.

W sobotę na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym można było zobaczyć na żywo i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z trzema medalami olimpijskimi zdobytymi przez Anitę Włodarczyk. Obecność mistrzyni w rzucie młotem była niespodzianką przygotowaną specjalnie z myślą o zwiedzających. Podczas robienia pamiątkowego zdjęcia z medalami w kadrze nagle pojawiała się sama Anita Włodarczyk.

- To była świetna akcja! Uwielbiam bezpośredni kontakt z fanami. Tyle emocji, pozytywnych, niespodziewanych reakcji. Radość zarówno dla mnie jak i moich wspaniałych kibiców. Byli oni nie tylko zaskoczeni, ale także  bardzo szczęśliwi. I o to właśnie chodziło. Mam nadzieję, że niespodzianka, którą przygotowaliśmy wspólnie ze Stadionem Śląskim na długo zapadnie w pamięci uczestników – mówi Anita Włodarczyk, trzykrotna medalistka olimpijska w rzucie młotem.

Do dyspozycji gości był fotograf, który wykonał wszystkim bezpłatnie profesjonalnie zdjęcie. Następnie Anita Włodarczyk oprowadzała zwiedzających po wystawie dzieląc się swoimi sportowymi ciekawostkami.

- Cieszymy się, że tak wiele osób zainteresowanych tematyką lekkiej atletyki odwiedziło dziś wystawę. Mam nadzieję jednak, że Ci, którzy nie mieli możliwości zobaczenia na własne oczy medali z najważniejszych międzynarodowych zawodów będą mieli jeszcze ku temu nie jedną okazję – dodaje Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

Sobotnia akcja była dodatkowym elementem towarzyszącym wystawie poświęconej multimedalistce, która dostępna jest na stadionie do końca września. Można ją obejrzeć w ramach długiej trasy zwiedzania. 

- Nasza Ambasadorka dziś podzieliła się z fanami tym co dla Niej bezcenne. Myślę, że już sama możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z medalami była czymś wyjątkowym, a obecność samej mistrzyni olimpijskiej sprawiła, że ta wizyta na Stadionie Śląskim na długo zapadnie w pamięci naszych gości – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Na ekspozycję dostępną na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym składają się m.in. złote medale z Mistrzostw Europy i Świata, koszulka z autografem, młot, którym rzuca Anita Włodarczyk, statuetki z gratulacjami od Polskiego Komitetu Olimpijskiego za wybitne osiągnięcia sportowe, tabliczki upamiętniające rekordy Anity Włodarczyk, nominacje olimpijskie, nagrody „Złote Kolce” przyznawane najlepszym lekkoatletom w Polsce oraz wiele innych pamiątek. Wystawie towarzyszy także projekcja wywiadu z mistrzynią, w którym opowiada o tym jak rozwijała się jej kariera sportowa.

Przypomnijmy, że Anita Włodarczyk to trzykrotna mistrzyni olimpijska (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016, Tokio 2020) i czterokrotna mistrzyni świata (Berlin 2009, Moskwa 2013, Pekin 2015, Londyn 2017) w rzucie młotem. Również cztery razy sięgnęła po złoto podczas Mistrzostw Europy (Helsinki 2012, Zurych 2014, Amsterdam 2016, Berlin 2018). Kilkakrotnie ustanawiała rekord świata w tej dyscyplinie sportu, który obecnie wynosi 82,98 m. Od 2019 r. jest Ambasadorką Stadionu Śląskiego.

 

materiał prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3