Żużel powraca na Stadion Śląski

20231207 NB0069

Redakcja

8 grudnia, 2023

Po kilku latach żużel wraca na Stadion Śląski. Największy obiekt sportowy w województwie śląskim stanie się areną zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Europy.

Zawody odbędą się 21 września 2024 r. Będzie to wielki finał TAURON Speedway Euro Championship, czyli czterorundowego cyklu, w którym zawodnicy walczą o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy oraz o miejsce w stawce FIM Speedway Grand Prix – Indywidualnych Mistrzostw Świata

Stosowny list intencyjny dot. organizacji zawodów podpisano w czwartek przy udziale władz województwa, Stadionu Śląskiego i firmy One Sport, zajmującej się kompleksową produkcją imprez żużlowych, oraz trzykrotnego mistrza Europy w żużlu Mikkela Michelsena.

Stadion Śląski jest obiektem na tyle elastycznym i atrakcyjnym, że powinien obok piłkarzy i lekkoatletów gościć też przedstawicieli innych dyscyplin, a żużel ma na Śląsku wielkie tradycje – skomentował wicemarszałek województwa śląskiego Łukasz Czopik.

Bardzo się cieszymy, że żużel wraca na Stadion Śląski. Tutaj jest jego miejsce. Stadion nie zwalnia tempa – za nami i przed nami wiele eventów sportowych, jak i koncertów, ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa o przyszłorocznych imprezach, również rangi międzynarodowej, które będą się tutaj odbywały mówił dyrektor stadionu Adam Strzyżewski.

Dwie rundy cyklu TAURON Speedway Euro Championship odbyły się w tym miejscu już w 2018 i 2019 roku. ­Ogólnie żużel jest mocno związany z historią Stadionu Śląskiego. Zawody rozgrywane na "starym" obiekcie cieszyły się dużą popularnością, a w rekordowym momencie na trybunach zasiadło 100 tys. widzów.

21 września na Stadionie Śląskim zobaczymy najlepszych żużlowców Starego Kontynentu, w tym trzykrotnego złotego medalistę zmagań Mikkela Michelsena.

Bilety na finał TAURON Speedway Euro Championship będą dostępne od poniedziałku 11 grudnia 2023 r. w serwisie eBilet. Ceny wejściówek zaczynają się od 29 zł.

fot. mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3