ZTM wydłuża trasę linii M2. Wzrośnie też liczba kursów

Dscdscds

Redakcja

9 września, 2022

Dzięki zmianie, która zostanie wprowadzona 12 września, liczba kursów linii M2 spod Huty Katowice w Dąbrowie Górniczej wzrośnie z obecnych 8 do 33 dziennie. Pasażerom ułatwi to przesiadki w kierunku Gołonoga i Redenu oraz dojazd do Katowic.

– Wydłużamy do przystanku Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice trasę kursów realizowanych w dni robocze w godzinach szczytów komunikacyjnych – poinformował 8 września Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach.

Powyższe oznacza, że od 12 września w dni robocze linia M2 w godzinach 5-9 i 14-17 rozpocznie  i zakończy wszystkie kursy przy dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland. W rozkładzie pozostaną oczywiście kursy, które takie połączenia realizowały już wcześniej.

Rozwiązanie to ułatwi przesiadki m.in. pasażerom linii 603 i 608, których trasy 1 września zostały skrócone właśnie do przystanku Tworzeń Huta Katowice. Mieszkańcy zwrócili wtedy uwagę na kłopoty z przesiadkami i dojazdem do szkół w Gołonogu i na Redenie.

– Wystąpiliśmy do Zarządu Transportu Metropolitalnego z wnioskiem o wydłużenie w godzinach szczytu trasy linii M2 do przystanku Tworzeń Huta Katowice. Dzięki przychylności ZTM-u zmianę udało się wprowadzić bardzo szybko. Przy 10-minutowej częstotliwości, z jaką M2 kursuje w godzinach szczytu, to znacznie ułatwi przesiadki – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

W przygotowywanej przez miasto nowej siatce połączeń przystanek Tworzeń Huta Katowice będzie spełniał rolę centrum przesiadkowego. Po zakończeniu przebudowy torowiska tramwaje będą bowiem kursować z Tworznia co kilka minut, co również znacznie usprawni przesiadki i komunikację po mieście.

Docelowo do dyspozycji pasażerów na Tworzniu będą nie tylko autobusy i tramwaje. PKP PLK w programie Kolej Plus uwzględniła bowiem projekt, który zakłada m.in. odbudowę przystanku osobowego Tworzeń w ramach modernizacji linii biegnącej do centrum miasta od Strzemieszyc przez Gołonóg.

Miasto przygotowuje na wrzesień także korektę rozkładów nowych linii 612, 656 i 638 oraz 603 i 606 w oparciu o uwagi zgłaszane przez mieszkańców.

 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3