Zostawiła portfel w otwartym samochodzie. Złodziej zabrał karty płatnicze i poszedł robić zakupy

Wallet 908569 1280

Redakcja

14 lipca, 2023

Świętochłowiccy kryminalni namierzyli, a następnie zatrzymali 58-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który ukradł,  z pozostawionego w samochodzie portfela, karty płatnicze. Złodziej aż 5 razy wykorzystał karty do zapłaty za zrobione zakupy. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Do świętochłowickiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży karty bankomatowej oraz debetowej. Jak się okazało, pokrzywdzona kobieta zostawiła portmonetkę w pojeździe po powrocie do domu, jednak wychodząc, nie zamknęła samochodu. Następnego dnia chciała dokonać płatności, jednak nie potrafiła znaleźć kart płatniczych. Sprawdzając aplikację bankową, zauważyła kilka nie wykonanych przez nią transakcji. 

-Kobieta zastrzegła utracone karty a sprawą zajęli się świętochłowiccy kryminalni, którzy pojechali w miejsce, gdzie przeprowadzono podejrzane transakcje. Na podstawie zabezpieczonego monitoringu ustalili i zatrzymali 58-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Usłyszał on już 6 zarzutów - między innymi kradzieży z włamaniem na konto bankowe, za co grozi mu teraz do kara 10 lat więzienia - podała KMP w Świętochłowicach. 

Pamiętajmy, aby zawsze dokładnie sprawdzić, czy dobrze zamknęliśmy swój samochód. Z naszego roztargnienia, tak jak w opisanym przypadku, nie omieszkają bowiem skorzystać różne nieuczciwe osoby. Nie pozostawiajmy także na widoku w samochodzie cennych przedmiotów, jak torebki, portfele, telefony czy inny sprzęt, który mógłby „zainteresować” złodzieja.

powiązane artykuły:

Kradzież przy bankomacie
Lokalne 29 czerwca, 2023

Policjanci z bielskiej komendy wraz z patrolem Straży Miejskiej zatrzymali trzech młodych

57 714629
Lokalne 7 lipca, 2022

Rybniccy kryminalni poszukują kobiety w sprawie kradzieży z włamaniem. Podejrzewana posłużyła się ka

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3