Zniszczył wyposażenie w jednym z budynków klubu sportowego w Tarnowskich Górach

61 696089

Redakcja

7 marca, 2022

Tarnogórscy policjanci zatrzymali chuligana, który zniszczył wyposażenie w jednym z budynków klubu sportowego w Tarnowskich Górach. Pijany mieszkaniec Bytomia zdewastował także jeden z zaparkowanych przed budynkiem pojazdów. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Rano policjanci otrzymali zgłoszenie, że w budynku klubu sportowego przy ulicy Wojska Polskiego znajduje się mężczyzna, który niszczy jego wyposażenie. Mundurowi szybko namierzyli wandala.

Okazało się, że chwilę wcześniej 22-letni mieszkaniec Bytomia wszedł do budynku klubu i zaczął demolować jego wnętrze. Gdy po wszystkim wyszedł na zewnątrz, wybił jeszcze przednią szybę i zniszczył pokrywę silnika w zaparkowanej tam skodzie. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

22-latek odpowie za zniszczenie mienia wartego 18 tysięcy złotych. Sprawca przyznał się do winy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

 

Źródło: KPP w Tarnowskich Górach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 56.3µg/m3 PM2.5: 50.4µg/m3