110549

Redakcja

30 października, 2021

Pierwszą nagrodę w tegorocznym konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną otrzymało Centrum Usług Społecznych w Zabrzu.

W Muzeum Śląskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursach organizowanych pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego w kat. Najlepszej Przestrzeni Publicznej 2020/2021.

Na tegoroczną 22. edycję konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna” wpłynęły 33 zgłoszenia z 27 gmin.

I Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego w wysokości 40 tys. zł. otrzymała realizacja „Centrum Usług Społecznych w Zabrzu”.

II Nagrodę natomiast, w wysokości 20 tys. zł. wręczono przedstawicielom realizacji pn. „Adaptacja z przebudową budynku dawnego spichlerza w Gminie Hażlach na budynek muzealny pod nazwą Dom Przyrodnika wraz z zagospodarowaniem terenu (etap I)”.W konkursie przyznano także 6 równorzędnych Wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Wyróżnione zostały:

Przystań kajakarska MOSM w Tychach, Modernizacja Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie wraz z zagospodarowaniem terenu, Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle, Nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach w historycznym budynku dawnego młyna elektrycznego, Rewitalizacja zdegradowanego budynku Pałacu Rheinbabenów oraz Centrum Edukacji Ekologicznej Arka w Żywcu.

Wyróżnienie specjalne Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz nagrodę publiczności otrzymała realizacja „Żelazny Szlak Rowerowy” – budowa ścieżek rowerowych w ramach zagospodarowania ciągów kolejowych na odcinku przebiegającym przez sołectwa Ruptawa-Cisówka oraz Moszczenica w kierunku dzielnicy Zdrój i osiedla Chrobrego w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Źródło: Samorząd Województwa Śląskiego

110552

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.0µg/m3 PM2.5: 0.7µg/m3