Zmiany w organizacji ruchu na A4. Remontu wiaduktu w ciągu Mysłowickiej w Katowicach

Tredg543

Redakcja

8 sierpnia, 2022

Od poniedziałku 8 sierpnia br., od godz. 19.00, na autostradzie A4 Katowice-Kraków, pomiędzy węzłami „Murckowska” i „Mysłowice”, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Rozpoczął się remontu wiaduktu w ciągu ul. Mysłowickiej w Katowicach.

Ruch na odcinku ok. 500 m, na wysokości 343 km autostrady A4 Katowice-Kraków, odbywał się będzie tymczasowo dwoma zwężonymi pasami na każdej jezdni.

Podczas wdrażania nowej organizacji ruchu w porach nocnych  od 8 do 12 sierpnia br. wystąpią dodatkowe utrudnienia na tym odcinku w postaci zawężenia do jednego pasa ruchu:

-na jezdni w kierunku Katowic – w nocy z 8 na 9 i w nocy z 9 na 10 sierpnia, w godz. 19.00 – 6.00,

-na jezdni w kierunku Krakowa – w nocy z 10 na 11 i w nocy z 11 na 12 sierpnia, w godz. 19.00 – 6.00.

W zmienionej organizacji ruchu zachowujemy po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, tak by prowadzona inwestycja była jak najmniej uciążliwa dla kierowców. Prosimy o planowanie podróży z uwzględnieniem wprowadzonych zmian i zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie”

mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy  SAM S.A.

Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 30 września br.

Koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków w ramach remontu wiaduktu przy ul. Mysłowickiej wymieni m.in.: nawierzchnię jezdni, chodniki, bariery ochronne i balustrady, a konstrukcja stalowa z podporami zostanie poddana renowacji. Prace potrwają do końca roku. Od stycznia do czerwca 2023 r. prowadzony będzie remont drugiego wiaduktu – w ciągu ul. Szopienickiej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.2µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3