Zmiany w organizacji ruchu na A4

A4brzeczkowice

Redakcja

17 czerwca, 2023

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na odcinku A4 Kraków-Katowice. Wszystko z powodu prac związanych z wymianą nawierzchni na węźle Mysłowice. 

W sobotę, 17 czerwca zarządca odcinka Kraków-Katowice otworzy łącznicę relacji Katowice-Mysłowice oraz prawą część ul. Obrzeżnej Zachodniej (jezdnia wschodnia) relacji Mysłowice Morgi – Mysłowice Centrum.

Tego samego dnia na węźle Mysłowice zamknięta zostanie łącznica Kraków-Mysłowice, tj. zjazd z A4 z kierunku Krakowa do Mysłowic. Objazd poprowadzony zostanie przez węzeł Murckowska w Katowicach.

- Planowane otwarcie łącznicy Kraków-Mysłowice: połowa sierpnia 2023 r. Planowane zakończenie wszystkich prac na węźle Mysłowice: połowa sierpnia 2023 r. informuje Stalexport i dodaje - W wyniku prac na węźle poprawimy równość nawierzchni, jej nośność i właściwości użytkowe oraz odwodnienie korpusu drogowego, a przede wszystkim – zwiększymy bezpieczeństwo użytkowników węzła.

Od 16 czerwca na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach tymczasowo otworzony został zamknięty wcześniej zjazd z drogi S1 na autostradę A4 dla kierowców jadących od Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna w kierunku Krakowa. Zjazd ten zostanie ponownie zamknięty ok. 3 lipca.

Odpowiednie utrzymanie infrastruktury autostradowej (w tym nawierzchni i obiektów inżynieryjnych) wynika z obowiązujących przepisów oraz jest wymogiem Umowy Koncesyjnej i wynikającej z niej konieczności przekazania w 2027 roku autostrady A4 stronie publicznej w dobrym stanie technicznym.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3