Zmiany w komunikacji w Mikołowie

Pexels albin berlin 892541

Redakcja

19 sierpnia, 2022

Przez przebudowę wiaduktu w Mikołowie podróżnych czekają zmiany. W dniach 22-31.08 podróżni skorzystają z zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Katowice – Orzesze i Orzesze Miasto. Pociągi pojadą zmienioną trasą przez Tychy, Wyry i Łaziska Średnie

Przebudowa wiaduktu kolejowego w Mikołowie przy ul. Konstantego Prusa wchodzi w kluczowy etap. Dotychczas pociągi kursowały po tymczasowej konstrukcji, co pozwoliło na utrzymanie ruchu kolejowego przez stację Mikołów. W tym czasie wybudowano przyczółki i zamontowano nowe konstrukcje w formie łuku. Kolejnym etapem będzie nasuwanie wiaduktu i ułożenie trzech torów na wiadukcie oraz zamontowanie sieci trakcyjnej.

Szeroki zakres prac wymaga zmian w komunikacji. W dniach 22-31.08 podróżni skorzystają z zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Katowice – Orzesze i Orzesze Miasto. Pociągi pojadą zmienioną trasą przez Tychy, Wyry i Łaziska Średnie. Zmiany są dostępne na plakatach oraz w Portalu Pasażera i na stronach przewoźników. W ruchu drogowym zostaną wyznaczone objazdy. Po nowym wiadukcie pociągi pojadą od 1 września 2022 r. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 6.1µg/m3