Zmarły dwie kolejne osoby w regionie. 62 nowe zakażenia

Csm csm corona 4928719 1920 58d7600027 1876a64d0c

Redakcja

16 kwietnia, 2020

Dwie kolejne osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem zmarły w woj. śląskim: w szpitalach w Tychach i Raciborzu – podał w czwartek rano wojewódzki sanepid. Łączna liczba zmarłych w regionie sięgnęła 45. Sanepid poinformował też o 62 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia.

W środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach informowała o śmierci – w związku z zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 – łącznie sześciu osób. W czwartek rano podała, że zmarły kolejne dwie osoby: w szpitalu w Tychach 72-letnia kobieta z Lublińca, a w szpitalu w Raciborzu kobieta w wieku 62 lat z pow. lublinieckiego.

Jak wynika ze czwartkowych porannych danych katowickiej WSSE, w kwarantannie domowej przebywa obecnie w woj. śląskim 4 456 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 7 074 osoby. Hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jest 269 osób; wyzdrowiało dotąd 45 osób.

Liczba próbek zbadanych dotąd łącznie dla woj. śląskiego to 13 165; wobec danych przekazywanych w środę po południu wzrosła ona o 835. Na czwartkowy poranek laboratoryjnie potwierdzono w całym regionie 1050 przypadków zakażenia koronawirusem – o 62 więcej, niż podawano w środowym raporcie popołudniowym.

Jak przekazała w czwartek rano rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, dobry stan zdrowia i nieuciążliwe dotąd objawy zakażenia koronawirusem pozwoliły, aby w swoich domach pod nadzorem sanepidu i lekarza chorób zakaźnych pozostało kilkadziesiąt kolejnych osób w różnym wieku i z różnych części regionu, u których testy dały dodatnie wyniki.

Kucharzewska wyszczególniła też dwa nowe przypadki ozdrowień. Dwa kolejne badania próbek pobranych od 43-letniego mieszkańca Kóz w pow. bielskim okazały się ujemne - mężczyzna może więc opuścić izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju. Koronawirusa w organizmie nie ma już także 59-letni mieszkaniec Kłobucka, który leczył się w ostatnich tygodniach w szpitalu zakaźnym w Tychach.

W skali całego kraju Ministerstwo Zdrowia informowało w czwartek rano o 189 nowych, potwierdzonych badaniami, przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o 6 kolejnych potwierdzonych oficjalnie zgonach. Jak podało MZ, liczba zakażeń wzrosła w całej Polsce do 7 tys. 711 przypadków, a zgonów - do 292.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3