Zmarła sędzia z Rybnika. Była chora na koronawirusa?

Sad Rejonowy w Rybniku 5

Redakcja

4 czerwca 2020

Katarzyna Krawczyk-Mandrak, sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku, która zmarła wczoraj, przebywała w szpitalu w Gliwicach z podejrzeniem koronawirusa. Według kierownictwa sądu, nic nie wskazuje na to, by sędzia zaraziła się w pracy.

Prezes sądu Ewa Majwald-Lasota powiedziała PAP, że informacja o śmierci sędzi została potwierdzona przez pracownika sądu. Zapewnia jednak, że do ewentualnego zarażenia nie doszło w pracy, gdzie Pani Krawczyk-Mandrak po raz ostatni była 15 maja 2020 roku. 

Komunikat zamieszczony na stronie Sądu Rejonowego w Rybniku


Kierownictwo sądu zapewnia, że nie ma w nim zagrożenia epidemicznego i nic nie wskazuje na to, by sędzia miała się zarazić koronawirusem w pracy. "Informujemy, że w Sądzie Rejonowym w Rybniku przestrzegane są zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego wydane w związki z panującą epidemią" - napisano w komunikacie, podpisanym przez prezes i dyrektor sądu.

"W związku z podwyższoną zachorowalnością na terenie Śląska prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń i ograniczeń. Jednocześnie informujemy, że w Sądzie Rejonowym w Rybniku nie stwierdzono ogniska zakażeń na COVID-19" - dodano w komunikacie.

Kierownictwo sądu ma informację o dwóch pracownikach sądu zakażonych koronawirusem. Trzy inne osoby przebywają na kwarantannie. Osoby na kwarantannie to osoby spokrewnione z górnikami - powiedziała prezes.

Według nieoficjalnych informacji, sędzia Krawczyk-Mandrak, kiedy źle się poczuła, sama, zgodnie z zaleceniem lekarza, udała się do szpitala zakaźnego. Z wywiadu epidemicznego wynika, że 15 maja - kiedy po raz ostatni była w pracy - miała jedynie krótki kontakt z jednym sędzią, z którym pracowała w tym samym pokoju. Prezes poprosiła sędziego, by udał się na urlop, na którym przebywa do dziś.

Katarzyna Krawczyk-Mandrak była cenionym sędzią rodzinnym, pracowała w rybnickim sądzie od 2002 roku. Od 2015 r. była prezesem rybnickiego sądu. W 2017 r. została odwołana z tego stanowiska. Miała 45 lat.

Źródło: rmf.fm 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3