Komenda Miejska Policji w Sosnowcu straciła doświadczonego i lubianego policjanta. W niedzielę zmarł nagle st. asp. Daniel Jesionka.
W dniu 27 września 2020 roku zmarł nagle policjant Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu st. asp. Daniel Jesionka. Miał 45 lat. Daniel wstąpił w szeregi policji w sierpniu 2005 roku. Od początku związany był z Komendą Miejską Policji w Sosnowcu.
Daniel na zawsze pozostanie w naszych sercach. Zapamietamy go jako ciepłego, uśmiechniętego, przyjacielskiego, życzliwego kolegę, a także znakomitego towarzysza w służbie. Był zawsze pomocny i zawsze gotów, by z każdym porozmawiać. W trudnych sytuacjach można było na niego liczyć. Mieszkańcy miasta mogą go pamiętać z wielu sytuacji, w których niósł ofiarnie pomoc nieznanym sobie ludziom, nawet poza służbą. To właśnie on w 2017 roku, jadąc w czasie wolnym od służby wzdłuż torów kolejowych w pobliżu pałacu Schoena w Sosnowcu, zauważył młodą, rozpaczliwie płaczącą dziewczynę stojącą na torowisku. Oczywiście postanowił się zatrzymać i rozpoznać sytuację. Okazało się wówczas, że 15-latka zamierzała popełnić samobójstwo. Daniel przekonał ją do zejścia z torów i przekazał dziewczynę pod fachową opiekę lekarzy - czytamy w komunikacie sosnowieckiej KMP.