Złoto Anity Włodarczyk i brąz Malwiny Kopron!

231343817 257316332588091 3757496795869626511 n

Redakcja

3 sierpnia 2021

Nasze dziewczyny nie zawiodły nas w rzucie kołem! Anita Włodarczyk po raz trzeci w karierze została mistrzynią olimpijską! Medal zdobyła też Malwina Kopron! Do samego końca o podium walczyła też Joanna Fiodorow!

To był świetny konkurs w wykonaniu naszych reprezentantek! Anita Włodarczyk już po pierwszym rzucie pokazała rywalkom, że to jej będzie złoty medal. Z każdą kolejną próbą było lepiej, aż w końcu rzuciła 78.48 m. i zdobyła kilkumetrową przewagę nad resztą stawki. Dopiero w ostatniej kolejce odrobinę zbliżyła się do niej Chinka Wang Zheng, która ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Malwina Kopron po trzech kolejkach była szósta, ale w fazie finałowej również pokazała, że ten sezon należy do niej. Rzut na 75.49 m zagwarantował Polce brązowy medal olimpijski. To jej pierwsze podium na Igrzyskach Olimpijskich.

Anita Włodarczyk przeszła do historii. Zdobyła trzeci złoty medal z rzędu. Jej wyniku na pewno nie pobija nikt przez długie lata.