Złodziej chciał przekupić policjantów... skradzionym płynem do spryskiwaczy

55 708207

Redakcja

27 maja 2022

Zatrzymany przez policjantów z raciborskiej drogówki 27-letni mężczyzna, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z wcześniejszą kradzieżą płynów do spryskiwaczy, chciał się wykupić łapówką w postaci skradzionego towaru. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne. Może mu za to grozić nawet do 8 lat więzienia.

Dzisiejszej nocy w Raciborzu na ulicy Odrzańskiej patrol raciborskiej drogówki zauważył mężczyznę, który na ich widok odstawił na ziemię trzymane w rękach plastikowe pojemniki. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy rzeczy te nie pochodzą z przestępstwa.

Podczas rozmowy mężczyzna nie był w stanie jednoznacznie określić, skąd ma i gdzie szedł z pojemnikami. Po chwili przyznał się, że opakowania z płynem do spryskiwaczy oraz dodatkiem do paliw skradł z pobliskiej stacji paliw przy Placu Mostowym. Cała sprawa dla złodzieja zakończyłaby się prawdopodobnie ukaraniem go mandatem gdyby nie to, że mężczyzna próbował przekupić policjantów, próbując wręczyć im... skradzione płyny.

Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo. W efekcie 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz mężczyźnie, za próbę przekupstwa policjantów, grozi nawet 8-letni pobyt w więzieniu.

Źródło: KPP w Raciborzu

55 708205

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.2µg/m3 PM2.5: 15.5µg/m3