Zegary i komunikaty dźwiękowe na stacjach kolejowych w powiecie cieszyńskim

Csm Stacja Wisla Uzdrowisko pociag przy peronie na peronie tablica z rozkladem jazdy fot Katarzyna Glowacka ab80d4d204

Redakcja

23 sierpnia, 2023

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetargi na nowy system urządzeń służących m.in. do informowania pasażerów na stacjach kolejowych. Nowy sprzęt trafi do powiatu cieszyńskiego. 

Na stacjach i przystankach od Skoczowa do Cieszyna i od Goleszowa do Wisły Głębce przewidziano montaż systemu do emisji dźwiękowych komunikatów oraz zegarów. Planowana jest zabudowa czujników ruchu pociągów. Natomiast w Cieszynie będą wyświetlacze, zawierające wizualne informacje o najbliższych pociągach oraz zakupiony zostanie nowy monitoring.

Plany zakupowe PKP PLK mają na celu poprawienie komfortu, zwłaszcza dla podróżujących do Beskidu Śląskiego. A tych nie brakuje o każdej porze roku. 

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły dwa przetargi na zadania Zaprojektowanie, dostawa i zabudowa urządzeń Centralnego Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów Cieszyn oraz Zaprojektowanie, dostawa i zabudowa urządzeń Centralnego Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na linii kolejowej nr 191 na odcinku Goleszów Wisła Głębce w ramach projektu Zabudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej Etap I, realizowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Inwestycja planowana jest do realizacji w latach 2024-2025. W sierpniu PLK SA ogłosiły też przetarg na nowy system urządzeń między Chybiem a Skoczowem - informuje PKP PLK.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3