Zbrodnia w Częstochowie. Do aresztu trafiła tylko jedna osoba

42 713137

Redakcja

27 czerwca, 2022

W piątek około godziny 18:00 na Placu Orląt Lwowskich w Częstochowie doszło do zabójstwa 49-letniego mężczyzny. Mieszkaniec miasta został uderzony ciężkim przedmiotem w głowę (najprawdopodobniej młotkiem). Pomimo akcji ratunkowej zmarł.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań potencjalnych sprawców. Ustalili, że do siedzącego na ławce 49-letniego mężczyzny podeszła grupa osób, która ciężkim narzędziem kilkukrotnie uderzyła go w okolicę głowy i szyi. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Ofiara zmarła po kilku godzinach w szpitalu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Częstochowie zatrzymali do sprawy 3 osoby. 35-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 27 oraz 35 lat. Kobieta i młodszy z mężczyzn wyszli na wolność. Do aresztu na 3 miesiące trafił tylko 35-latek.

W wyniku przeprowadzonych czynności prokurator przesłuchał 35-letnią kobietę w charakterze świadka, natomiast 27-latek usłyszał usłyszał zarzut udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 35-letni mężczyzna odpowie za zabójstwo. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Nieoficjalnie mówi się, że motywem zbrodni była zazdrość o kobietę. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3