Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Gospel w Bielsku-Białej

Gospel bielsko

Redakcja

5 maja 2024

Już niedługo Bielsko-Biała stanie się sercem wielkiego muzycznego wydarzenia - Międzynarodowego Festiwalu Gospel, zaplanowanego w dniach od 13 do 19 maja. W programie koncerty i warsztaty muzyczne.

Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest cytat z Psalmu 76 – Jesteś pełen światła – potężniejszy niż góry odwieczne.

W koncercie inauguracyjnym 13 maja o godz. 19.15 w katedrze św. Mikołaja wystąpią Kraków Gospel Choir i Bielski Chór Gospel, towarzyszyć im będzie zespół muzyczny z Domu Kultury w Olszówce pod kierownictwem Jacka Obstarczyka.
Wstęp na koncert bezpłatny.

14 i 15 maja w programie są warsztaty dla solistów prowadzone przez Mateusza Krautwursta w Domu Kultury w Olszówce.
Mateusz Krautwurst to producent muzyczny i wokalista o jazzowym wykształceniu; założyciel Voice Office; finalista pierwszej edycji The Voice of Poland. Wystąpił w Męskim Graniu z Igorem Herbutem i Mietkiem Szcześniakiem w utworze Zaklinam los, a za duet w utworze Lepiej jak jest lepiej na płycie Sokoła został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. W 2021 roku otrzymał nagrodę ZAiKS za najlepszy tekst koncertu Premiery 58. KFPP w Opolu (piosenka Dobre moce Kasi Moś i Jareckiego).

Warsztaty Gospel Kids zaplanowano 16 maja, również w Domu Kultury w Olszówce. Poprowadzi je Anna Madej, charyzmatyczna wokalistka i dyrygentka, autorka piosenek i trenerka wokalna. Na co dzień właścicielka studia muzycznego KokoSound, instruktorka krakowskiej Szkółki TGD i dyrygentka chóru Grodzka Gospel. Jej warsztaty dla dzieci będą nie tylko edukacyjne, ale także pełne pasji i inspiracji.

Koncert Mateusza Krautwursta pt. Solo ACT odbędzie się 18 maja o godzinie 20.00 w sali sesyjnej Ratusza. W pierwszej części spotkanie z polską piosenką - autorską, lecz również z repertuaru Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Perfectu - z własnym akompaniamentem. W drugim akcie na scenie pojawią się wokaliści projektu Voice Office.
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

XI Wiosenne Warsztaty Gospel w dniach 17-19 maja w auli Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego poprowadzą The Cookers (duet Olrick i Siobhan) z Wielkiej Brytanii oraz Grzegorz Głuch, doświadczony kompozytor i dyrygent z Polski. Te niezwykłe warsztaty to okazja do nauki, inspiracji i twórczej ekspresji.
The Cokers - Olrick i Siobhan - to śpiewający małżeństwo pochodzące z Essex w Wielkiej Brytanii. Łączy ich pasja, powołanie oraz przemierzanie życia w duchu chrześcijańskich wartości. Oboje są pastorami His Kingdom Church.
Grzegorz Głuch jest jednym z najbardziej doświadczonych twórców oraz animatorów muzyki gospel ostatnich 30 lat, inicjatorem wielu przedsięwzięć muzycznych, realizowanych zarówno z największymi postaciami polskiej sceny, jak i amatorami, ludźmi szczerze szukającymi muzycznej pasji. Związany z Lublinem i Lubelszczyzną. Założyciel i lider Gospel Rain, który jest jednym z najstarszych zespołów gospel w Polsce.

Finałem festiwalu będzie uroczysty koncert gospel, który odbędzie się 19 maja w kościele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Białej o godzinie 19.00. Uczestnicy warsztatów, instruktorzy oraz Zespół Muzyczny z Domu Kultury w Olszówce stworzą niezapomniany spektakl muzyczny. Wstęp bezpłatny, patronem koncertu jest Prezydent Miasta Bielska-Białej.


powiązane artykuły:

Gvhbffv
Artykuły 29 maja 2022

To była wyjątkowa edycja warsztatów muzyki gospel w Mysłowicach przynajmniej z dwóch powodów. Po pie

Ojmkjhnjhn
Wiadomości 11 września 2022

To będzie prawdziwe gospelowe święto! W dniach od 23 do 25 września Fundacja Park Śląski razem z Fun

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3