Zawaliła się hala dla koni koło Żywca

Project 247900 1671195154

Redakcja

19 grudnia, 2022

Fundacji Terra Spei to organizacja non-profit. Na jej rzecz działa ośrodek jeździecki o Hanka w Lipowej k/Żywca. Z powodu obfitych opadów śniegu zawaliła się hala namiotowa, która pomagała w niesieniu pomocy koniom przez cały rok.

Fundacja uratowała i pomogła do tej pory 200 koniom. Jak informuje organizacja, nigdy nie chciała utrzymywać zwierząt z datków. Dlatego od lat organizuje różne zajęcia ze swoimi zwierzętami: hipoterapia, zajęcia i warsztaty z końmi dla dzieci i dorosłych, wakacje z końmi, ferie z końmi. 

Aktualnie Terra Spei ma na utrzymaniu 50 koni. 5 lat temu postawiła halę namiotową w ośrodku jeździeckim Hanka w Lipowej, żeby móc pracować ze zwierzętami przez cały rok. Niestety obiekt uległ zawaleniu. Powodem obfite opady śniegu, które nawiedziły nasz region w ubiegłym tygodniu. Hala pełniła funkcję ujeżdżalni. Jej koszt to 100 tysięcy złotych.

Niestety fundacji nie stać teraz na naprawę hali lub zakup nowej. Dlatego uruchomiła internetową zbiórkę pieniędzy. Fundacja zapewnia, że hala była odśnieżana i ubezpieczona, ale do wypłaty pieniędzy daleka droga. Tymczasem hala potrzebna jest do przeprowadzania kolejnych zajęć z końmi. 

fot. Fundacja Terra Spei

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 35.3µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3