Zastrzyk gotówki dla siemianowickiego Szpitala Miejskiego

Fot Marcin Rzepczyk 1

Redakcja

8 maja 2020

7 maja 2020r. Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT przekazała na rzecz Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich symboliczny czek o wartości 25 921 zł.

Zbiórka była wyrazem szacunku dla lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego za codzienną, tytaniczną pracę w walce z COVID-19. Jako Fundacja działająca na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa wiemy, jak bardzo było potrzebne wsparcie dla służb medycznych walczących na pierwszej linii frontu z niewidzialnym przeciwnikiem. – komentuje Andrzej Ostrowski, Prezes Fundacji.

Walka z koronawirusem trwa od długich tygodni. Pieniądze potrzebne są teraz. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup środków ochronnych takich jak rękawiczki, maseczki, fartuchy, gogle, płyny do dezynfekcji, z których korzystać będzie zarówno personel szpitala jak i jego pacjenci. W nowej rzeczywistości zapotrzebowanie na tego typu środki jest ogromne.

Czytaj także: Covid: województwo śląskie ponownie z największym przyrostem zakażeń!

Pieniądze pochodzą z internetowej zbiórki, którą wsparło ponad 320 osób i instytucji. Ta akcja społeczna spotkała się z dużym odzewem mieszkańców, dzięki czemu udało się zebrać kwotę 25 921 zł.

Foto: Marcin Rzepczyk 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.2µg/m3 PM2.5: 15.5µg/m3