Zaplanowali przejęcie majątku jednej z firm w Bielsku-Białej. W tle miliony złotych

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

20 maja, 2023

Trzech podejrzanych poprzez nadużycia udzielonych uprawnień chcieli przejąć majątek jednej z firm na terenie Bielska-Białej. Według prokuratury, działali wspólne, w sposób zorganizowany. 

Według śledczych, trzy podejrzane osoby miały wspólnie i w porozumieniu, poprzez nadużycie udzielonych uprawnień, doprowadzić do wyprowadzenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w tym majątku rzeczowego na kwotę przeszło 3,7 mln zł.

- Śledczy zajmujący się sprawą ustalili łańcuch powiązań pomiędzy osobami, które w sposób zorganizowany, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla siebie oraz innych osób, zaplanowały przejęcie majątku jednej z firm działającej na terenie Bielska-Białej - informuje policja.

Prokuratura poleciła zatrzymanie podejrzanych. Następnie zastosowano wobec nich dozór policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Grozi im do 8 lat więzienia

Trzy osoby odpowiedzialne za ten proceder na polecenie Prokuratury zostały zatrzymane i usłyszały już zarzuty. Prokurator zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3