Zamordował mł. asp. Michała Kędzierskiego. Radosław Ś. usłyszał sześć zarzutów

35 654539

Redakcja

8 kwietnia, 2022

Do głośnej tragedii doszło 4 maja 2021 roku w Raciborzu. Wówczas 40-letni Radosław Ś. przebrał się za policjanta. Podczas próby zatrzymania zaczął strzelać do prawdziwych policjantów. Niestety jeden z nich zginął.

 - Według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego - relacjonowała w maju policja.

Podczas próby zatrzymania, 40-letni Radosław Ś. użył broni palnej. W kierunku mł. asp. Michała Kędzierskiego strzelił dwa razy. Oddał również strzały w kierunku dwóch innych policjantów. Radosław Ś. został postrzelony w udo, ale przeżył. Niestety nie udało się uratować młodszego aspiranta Michała. Zginął na służbie w wieku 43 lat.

7 maja 2021 roku odbył się uroczysty pogrzeb funkcjonariusza raciborskiej komendy. Udział w nim wzięli przedstawiciele rządu i Komendy Głównej. Został pochowany z honorami. 

Śledztwo w tej sprawie przejęła Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Według badań biegłych, Radosław Ś. był poczytalny. Przedstawiono mu łącznie sześć zarzutów: zabójstwa przy użyciu broni palnej, usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych funkcjonariuszy policji, posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego pozwolenia, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości obraz uprawy konopi innych niż włókniste.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Rybniku. Grozi mu dożywocie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.6µg/m3 PM2.5: 10.0µg/m3