Zabytkowe tramwaje wyjadą 11 listopada na tory w Częstochowie

62226

Redakcja

10 listopada 2022

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości na częstochowskim torowisku pojawią się zabytkowe wagony, które bezpłatnie będą przewoziły pasażerów.

Po raz kolejny wspólną akcję przygotowało MPK i Częstochowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej. Okazją do zorganizowania tych nietypowych kursów zabytkowego taboru miejskiego przewoźnika są obchody 11 Listopada.

Przejazdy tramwajów typu Konstal 4N z doczepą i Konstal 102Na  będą odbywać się na trasach linii 2 i 3, czyli od Dworca Raków PKP do pętli Fieldorfa-Nila i od pętli Stadion Raków do Fieldorfa-Nila.

Przejazdy zabytkowymi tramwajami będą w najbliższy piątek darmowe, a pasażerowie otrzymają pamiątkowe bilety. Rozkład jazdy obok w galerii zdjęć.

Uwaga! Również w piątek w związku z organizacją uroczystości miejskiej "Urodziny Niepodległej" zostanie wprowadzona 3-godzinna zmiana organizacji ruchu drogowego na wysokości placu Biegańskiego.

Zmianę polegającą na zwężeniu do jednego pasa ruchu w układzie ulic: Dąbrowskiego/Nowowiejskiego oraz Śląska/Kilińskiego zaplanowano 11 listopada w godzinach od 16 do 19.

Źródło: UM Częstochowa

62225

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3