Zabrze. Poczta Polska gotowa na świąteczny boom. Tak zapewniają jej szefowie i św. Mikołaj!

19b27230

Redakcja

27 listopada 2019

Dodatkowi pracownicy, doręczenia kurierskie przesyłek w soboty czy zwiększona liczba punktów odbioru i większa powierzchnia magazynów – to niektóre działania Poczty Polskiej przed przedświątecznym szczytem. Przedstawiciele operatora mówili o nich podczas środowego briefingu w tzw. Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym w Zabrzu. Wiceprezes Poczty Polskiej, Andrzej Bodziony, ocenił, że to jedno z „centrów doręczania prezentów Poczty Polskiej”.

„Nasza firma w listopadzie zauważyła już znaczący wzrost przesyłek. Chcemy wesprzeć w naszych działaniach Świętego Mikołaja m.in. poprzez zwiększoną powierzchnię w naszych placówkach, poprzez większe zatrudnienie w naszych placówkach, a także poprzez doręczanie przesyłek w soboty” - mówił Bodziony. Wiceprezes zachęcał klientów, aby zamawiali świąteczne prezenty do sieci punktów odbioru – nie tylko w placówkach własnych, ale też w instytucjach partnerskich: sklepach Żabka, stacjach Orlen, kioskach Ruchu oraz w automatach paczkowych w placówkach poczty i sklepach Biedronka.

Bodziony zaznaczył, że w środę zabrzański WER odwiedziły dzieci z tamtejszych świetlic środowiskowych. Przy stanowiskach odpowiednio zaprogramowego sortera mogły one odebrać paczki z prezentami ufundowanymi przez pracowników Poczty Polskiej oraz jej partnerów, m.in. wydawnictwa – w odpowiedzi na przesłane wcześniej listy.

Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek zaznaczyła, że we wtorek przez WER Zabrze przeszło łącznie ok. 120 tys. przesyłek.

„To, że jest tutaj teraz tak pusto świadczy o tym, że daliśmy radę" - mówiła Siwek. "Dlatego, że pocztowym elfom pomaga supernowoczesny sorter paczkowy, a przed budynkiem można zobaczyć nasze elektryczne reniferfy – elektryczne auta, które też przed świętami rozwożą przesyłki. Staramy się być coraz nowocześniejsi” - dodała.

Wiceprezes Bodziony przedstawił zaproszonego na briefing Świętego Mikołaja, który – jak mówił – przyjechał skontrolować, czy Poczta Polska jest przygotowana do świątecznego szczytu.

Sam Święty Mikołaj powiedział kilka słów po fińsku, a następnie wyjaśnił, że w tym roku dostał większość listów z Polski, po czym przyjechał do tego kraju, aby upewnić się, czy wszystko z przygotowywanymi prezentami będzie dobrze i czy Poczta Polska mu z nimi pomoże.

Według wcześniejszych informacji Poczty Polskiej do połowy listopada br. liczba dostarczonych przez tę instytucję przesyłek wzrosła o 23 proc. rok do roku; najwięcej paczek zostało nadanych 12 listopada - ponad 600 tys.

Obecnie prawie 30 proc. przesyłek jest odbieranych w punktach sieci Poczty Polskiej, a popularność tej formy dostawy rośnie. Po 10 miesiącach br. dynamika wolumenu przesyłek nadal utrzymuje się na poziomie ponad 220 proc. w stosunku do ub. roku.

W trakcie sezonowej rekrutacji Poczta Polska zatrudniła ponad 1,3 tys. osób, a powierzchnię magazynów zwiększono o ponad 23 tys. m kw. W niektórych regionach już w listopadzie listonosze i kurierzy spółki zaczęli roznosić paczki także w soboty, m.in. w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.

Poczta Polska jest największym operatorem pocztowym na krajowym rynku, zatrudniającym ponad 80 tys. pracowników. Ma ponad 7,5 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.(PAP)

zdj. PAP

19b27229

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.7µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3