Zabrze ma nowe logo! [FOTO]

LOGO 100 lecia Zabrza konferencja 2021 Pawel Ja Nic Janicki 033 scaled

Redakcja

7 grudnia 2021

W odrestaurowanej Sali Witrażowej gmachu Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zaprezentowane zostało nowe logo Miasta Zabrze zaprojektowane z okazji zbliżających się obchodów stulecia przyznania Zabrzu praw miejskich.

W trakcie konferencji prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz profesor Marian Oslislo (były rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach; autor projektu) wspólnie przedstawili nowy logotyp Miasta Zabrze.

Projektując nowe logo czułem jako zabrzanin wielką odpowiedzialność spoczywającą na moich barkach. Starałem się aby jego przekaz był prosty, czytelny i jasny, a logo było jednocześnie nowoczesne i nawiązujące do historii Zabrza. W logotypie znalazła się zębatka, która jest częścią herbu, ale także napędza ona nasze miasto i mocno nawiązuje do industrialnej historii Zabrza. Jako zabrzanin jestem zaszczycony i zarazem wzruszony, że właśnie mi przypadło w udziale zaprojektowanie tego logotypu 
– powiedział podczas konferencji prof. Marian Oslislo.

Wydarzenie było także okazją do pokazania, jak postępują prace remontowo-budowalne w siedzibie MGW. Budynek, w którym mieści się instytucja, odzyskuje swój dawny blask. Obecnie w gmachu trwają prace wykończeniowe. Po zakończeniu remontu dostępne będą tu przestrzenie wystawiennicze, pomieszczenia biurowe oraz pracownie konserwatorska i digitalizacji. Budynek ma zostać przekazany do użytku w pierwszym kwartale 2022 r. Również w ciągu kilku miesięcy gościom ma zostać udostępniona wieża ciśnień.

Rok 2022 to dla Zabrza rok szczególny. Będziemy obchodzić setną rocznicę nadania Zabrzu praw miejskich – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. 

 

Dlatego dzisiaj, w pięknej sali witrażowej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy ul. 3 maja, gdzie wciąż jeszcze trwają prace rewitalizacyjne, spotkałam się z dziennikarzami. To miejsce, gdzie funkcjonowało pierwsze w Zabrzu starostwo powiatowe. Zaprezentowane dzisiaj logo towarzyszyło będzie wszystkim wydarzeniom i inicjatywom związanym ze świętowaniem tego ważnego dla naszego miasta jubileuszu. 6 grudnia to również dla mnie dzień szczególny. Tego dnia w 2006 roku rozpoczęłam pracę dla mieszkańców naszego miasta jako prezydent Zabrza
– dopowiada prezydent Zabrza.
LOGO 100 lecia Zabrza konferencja 2021 Pawel Ja Nic Janicki 035 scaled

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3