Zabrze: dwoje 18-latków kradło alkohol

Pexels clam lo 3355400

Redakcja

6 listopada 2022

Nastolatkowie z Zabrza w jednym ze sklepów ukradli kilka butelek alkoholu o łącznej wartości 592 zł. Przeliczyli się myśląc, że wartość butelek nie przekracza 500 zł i odpowiedzą tylko za wykroczenie. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Dwójka nastolatków myślała, że będzie sprytniejsza od policji. W czwartek, 3 listopada ukradli oni z jednego ze sklepów na terenie Zabrza alkohol o wartości 592 złotych. 18-latkowie pomylili się w swoich obliczeniach myśląc, że wartość ukradzionych trunków nie przekracza 500 zł i oboje odpowiedzą tylko za wykroczenie. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Warto zaznaczyć, że złodzieje przeliczyli się nie tylko w kwocie kradzieży. Nawet jeśli jest ona niższa, złodziej może odpowiadać za przestępstwo jeśli między kradzieżami były krótkie odstępy czasu i podobny sposób działania. Wtedy kwoty wszystkich kradzieży się sumują. Za wykroczenie odpowiada się tylko, jeśli był jednorazowy występek, a wartość skradzionego towaru nie przekroczyłaby 500 złotych. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3