Stowarzyszenie Nowe Zabrze kolejny raz zainicjowało Wigilię dla osób samotnych i potrzebujących. W akcję włączyło się wiele osób. Niestety ze względu na obowiązujące obostrzenia Wigilia będzie miała w tym roku nieco inną, zmodyfikowaną formę.
Pierwszy raz w organizację Wigilii włączyliśmy się w 2018 roku. Od tego czasu co roku kultywujemy tradycję, która pozwala spotkać się samotnym i potrzebującym mieszkankom i mieszkańcom Zabrza oraz spędzić wspólnie ten niezwykły czas w świątecznej atmosferze. ”
mówi Agnieszka Rupniewska- radna Rady Miasta w Zabrzu.
W tym roku ze względu na panującą pandemię koronawirusa Wigilia odbędzie się w nieco zmodyfikowanej formie i z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.
Zdecydowaliśmy jednak, że nie możemy, a przede wszystkim nie chcemy, rozczarować osób samotnych i potrzebujących. Przecież dla nich ten czas jest również bardzo trudny. Dlatego - każda mieszkanka i każdy mieszkaniec, którzy pojawią się na naszej Wigilii, otrzymają posiłek na wynos i zamkniętą paczkę świąteczną. ”
dodaje radna.
Będą kolędy, wolontariusze z wielkimi sercami, opłatek i przede wszystkim świąteczna atmosfera.
Wszystkich chętnych zapraszamy do ogrodu przy Kościele Św. Anny w niedzielę 20.12.2020 r. w godz. 15:00-17:00.
Jesteśmy wdzięczni księdzu Prałatowi Grzegorzowi Skopowi za pomoc w organizacji tegorocznej Wigilii. Jednocześnie serdecznie dziękujemy ludziom o wielkich sercach - sponsorom i współorganizatorom oraz każdemu, kto wsparł nas przy organizacji tego wydarzenia.”
podkreśla Agnieszka Rupniewska.