Zaatakowali nożem i okradli dostawcę pizzy

Zatrzymani sprawcy

Katarzyna Kulyk

28 marca 2023

Częstochowscy policjanci zatrzymali sprawców, którzy napadli nożem na dostawcę pizzy. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

W środę 22 marca do Komisariatu I Policji w Częstochowie zgłosił się 69-letni mężczyzna, który zgłosił, iż został napadnięty i okradziony na ulicy Korczaka przez dwóch mężczyzn z nożem.

Pokrzywdzony miał dostarczyć zamówioną pizzę na wskazany adres, jednak jak się okazała to pułapka ustawiona przez „klientów”. W momencie gdy pokrzywdzony poprosił o uiszczenie należności jeden ze sprawców wyciągnął nóż i zaatakował 69-latka. Mężczyzna na szczęście zdążył zablokować wymierzony cios.

W momencie gdy sprawca zaczął uciekać pokrzywdzony ruszył w jego kierunku, jednak w tej samej chwili drugi ze sprawców pobiegł do samochodu z dostawą i zabrał torbę z zamówieniami wartymi ponad 140 złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia namierzenie sprawców dla policjantów to kwestia czasu. Po godzinach śledztwa i szczegółowej analizie ustalono, że sprawcą napadu jest 40-letni mężczyzna oraz jego 21-letni wspólnik.

- Młodszego z nich namierzyli i zatrzymali policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego z „jedynki”, a drugi wpadł następnego dnia w ręce kryminalnych z Częstochowy. Przestępcy mieli już na swoim koncie wcześniejsze pobicie oraz kradzieże, gdzie również działali wspólnie i w porozumieniu. - informuje policja

Mężczyznom grozi teraz kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani.

powiązane artykuły:

Policja 655765
Lokalne 20 marca 2023

Sąd tymczasowo aresztował 62-letniego mieszkańca Częstochowy, który usiłował zabić swoją

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

27 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3