Zaatakował nastolatka nożem, bo nie chciał, żeby widywał się z jego córką

54 697916

Redakcja

21 marca, 2022

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który groził nożem 15-latkowi. Wszystko po to, żeby małoletni zaprzestał spotykać się z jego córką. Sprawcy przedstawiono już zarzuty. Mężczyźnie grozi 3 lata więzienia.

Gdy oficer dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o grożeniu nożem w centrum miasta, na miejsce natychmiast skierował patrole. Mundurowi szybko zlokalizowali 15-letniego pokrzywdzonego.

Policjanci ustalili, że mężczyzna groził nastolatkowi pozbawieniem życia. Używał przy tym siły fizycznej i noża.

Chciał w ten sposób zmusić małoletniego do zaprzestania spotykania się z jego córką. Po zdarzeniu sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Zaatakowany nastolatek na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W wyniku podjętych działań policjanci ustalili miejsce przebywania mężczyzny. 46-letni mieszkaniec Pszczyny został zatrzymany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila. 

Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut zmuszania do określonego zachowania, za który grozi kara do 3 lat więzienia. W piątek Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego, a także zakazem kontaktowania się z nim. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd.

 

Źródło: KPP w Pszczynie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.0µg/m3 PM2.5: 10.1µg/m3