Zaatakował gazem ekspedientkę sklepu w Kłubucku. Grozi mu 12 lat więzienia

47 697320

Redakcja

18 marca, 2022

Kłobuccy kryminalni zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie napadu z użyciem gazu obezwładniającego, do którego doszło w sobotę 5 marca w sklepie spożywczo – monopolowym przy ul. Paderewskiego w Kłobucku. Za rozbój grozi mu 12 lat więzienia.

W sobotę 5 marca, około godziny 21.50 miał miejsce napad, do którego doszło w sklepie spożywczo – monopolowym przy ul. Paderewskiego w Kłobucku.

 

Z ustaleń policjantów wynikało, że zamaskowany sprawca wszedł do sklepu gdzie użył gazu obezwładniającego wobec znajdującej się w środku ekspedientki, po czym ukradł znajdujące się w kasie pieniądze.

Następnie zamaskowany mężczyzna wybiegł ze sklepu i uciekł. Ekspedientka wobec, której sprawca użył gazu nie doznała poważnych obrażeń ciała i na miejscu została zaopatrzona przez zespół karetki pogotowia ratunkowego.

O zdarzeniu oficer dyżurny kłobuckiej komendy został powiadomiony przez przypadkowego świadka – klienta, który przyszedł do sklepu po napadzie. Na miejsce skierowano mundurowych, kryminalnych z technikiem kryminalistyki oraz przewodnika z psem tropiącym. Zabezpieczono również nagrania z monitoringu wizyjnego.

Intensywna praca kłobuckich śledczych pozwoliła wytypować mężczyznę, który mógł mieć związek z rozbojem, natomiast przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się podczas dalszych czynności realizowanych w sprawie.

W konsekwencji, w miniony poniedziałek 14 marca policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Kłobucka, który na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut rozboju z użyciem gazu obezwładniającego.

Mężczyzna przyznał się i wyjaśnił okoliczności zdarzenia. Na wniosek śledczych i prokuratora, częstochowski sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za rozbój grozi mu 12 lat więzienia.

 

Źródło: KPP w Kłobucku

47 697327

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.2µg/m3 PM2.5: 28.7µg/m3