Za nami Turniej Barbórka Cup 2021

Barborka Cup 2021 fot Pawel Ja Nic Janicki 077 scaled

Redakcja

7 grudnia, 2021

W minioną sobotę i niedzielę (z 4 na 5 grudnia) na Sali Sportowej Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu odbył się XXXI Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn Barbórka Cup 2021.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele zabrzańskiego samorządu m.in.: przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Biura Prezydenta Janusz Pawluch oraz przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Damian Trześniewski.

W turnieju udział wzięły nie tylko zespoły z Polski ale także reprezentacje z krajów takich jak Dania, Norwegia, Białoruś, Ukraina, Łotwa, Litwa, Słowenia czy Azerbejdżan.

Tradycje Barbórka Cup sięgają roku 1984, kiedy na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowano pierwszy Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Sportowej Kobiet, który miał uczcić święto braci górniczej tak zwaną „Barbórkę”. Jego celem jest rozbudzenie zamiłowania do sportu i promowanie zdrowego trybu życia.

W trakcie turnieju na ręce Barbary Staniszławiszyn zostały złożone podziękowania za lata pracy w Polskim Związku Lekkoatletyki oraz Klubie Sportowym Iskra, w którym piastowała ona funkcję prezesa.

 

Źródło: UM Zabrze

Barborka Cup 2021 fot Pawel Ja Nic Janicki 038 scaled

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

18 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 17.4µg/m3 PM2.5: 13.5µg/m3