Markowski: Za 10 lat będziemy sprowadzać jeszcze więcej węgla!

Coal 471903 1920

Redakcja

26 grudnia, 2019

Jak będzie wyglądała sytuacja w górnictwie w 2030 roku? Według byłego wiceministra przemysłu i handlu Jerzego Markowskiego, będziemy go cały czas sprowadzać w olbrzymich ilościach.

Były wiceministra przemysłu i handlu Jerzy Markowski w wywiadzie dla portalu wnp.pl zapowiedział, jak będzie wyglądać polskie górnictwo za 10 lat. Według niego będziemy sprowadzać coraz więcej węgla.

W okolicy roku 2030 import węgla do Polski prawdopodobnie będzie oscylował w granicach około 30 mln ton węgla rocznie. Poziom zużycia węgla w elektroenergetyce się nie zmieni, ponieważ nawet nowe moce nie zwiększą zapotrzebowania na węgiel ze względu na konieczność wyłączenia starych bloków energetycznych o wysokiej emisyjności.” 

Jerzy markowski w wywiadzie z jerzym dudałą dla wnp.pl

CZYTAJ TAKŻE - Ostatnio tona z Piekar

Minister zapowiedział również, że poziom zatrudnienia w polskich kopalniach nie ulegnie poprawie. Bez prywatnych inwestorów będzie oscylować na poziomie 50 tysięcy. Podobnie ma być z wydobyciem, które nie przekroczy 45 milionów ton rocznie - Jeżeli nie będzie inwestorów prywatnych w polskim górnictwie, to poziom naszego wydobycia będzie nie większy niż 45 mln ton na rok. A zatrudnienie w kopalniach nie większe niż 50 tysięcy osób   komentuje dla WNP.PL.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3