56-latek zaatakował policjanta... siekierą!

fot. KPP w Kłobucku

Redakcja

23 stycznia, 2023

Policjanci zatrzymali 56-letniego mieszkańca gminy Wręczyca Wielka, który w trakcie interwencji zamachnął się na jednego z mundurowych siekierą. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi nawet 10 lat więzienia.

Kłobucka policja otrzymała zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który chodzi po miejscowości Truskolasy z siekierą i próbuje z nią wejść do miejscowego sklepu. Na miejsce został skierowany patrol Policji. 

-Mundurowi w czasie dojazdu napotkali mężczyznę prowadzącego rower, do którego przymocowany był koszyk, a w nim znajdowała się siekiera. Policjanci zatrzymali się obok mężczyzny i podjęli wobec niego interwencję. Nagle 56-latek sięgnął po siekierę i zamachnął się nią na jednego z mundurowych. Policjant wykazał się dużym refleksem i uniknął uderzenia, a następnie stróże prawa obezwładnili i zatrzymali mężczyznę - relacjonuje policja. 

Po przebadaniu okazało się, że w organizmie 56-latka znajduje się ponad 2,1 promila alkoholu. Zatrzymany agresor dwie noce spędził w policyjnym areszcie, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. 

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

powiązane artykuły:

Carp g96d1bd0e0 1920
Wiadomości 19 stycznia, 2023

Pod koniec listopada ubiegłego roku w mieszkaniu 47-letniego przedsiębiorcy z Mikołowa doszło do

zatrzymanie poszukiwanego
Lokalne 12 stycznia, 2023

Akcja jak z filmu. 31-latek ukradł samochód z komisu, a następnie uciekał przed policją. Wszedł d

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3